Vyšší Brod a okolí

Vyšší Brod není jen rájem vodáků, nachází se zde několik zajímavostí, které stojí za návštěvu. Při návštěvě Vyššího Brodu nemůžete vynechat cisterciácký klášter, který se pyšní jednou z největších a nejkrásnějších klášterních knihoven v České republice. V letních měsících můžete navštívit i národní kulturní památku – Závišův kříž. V areálu kláštera se nachází i nejrozsáhlejší expozice poštovního muzea v České republice.

Vyšší Brod je atraktivní i z pohledu přírody. Z velkého množství míst, které můžete v jakémkoliv ročním období navštívit vybíráme především vodopády sv. Wolfganga, ke kterým vede Opatská stezka. Za návštěvu rozhodně stojí i nedaleká Čertova stěna.

řeka Vyšší Brod

Sport a pěší turistika

V letních měsících je bezpochyby hlavním lákadlem sjíždění Vltavy na raftu, či kánoi. Vyšší Brod je nejjižnějším městem České republiky, což znamená, že leží přímo na hranicích s Rakouskem. Taková poloha je výhodná především v zimních měsících, kdy po pár minutách jízdy autem dorazíte k rakouským sjezdovkám. Pokud se Vám nechce měnit české peníze za eura a přijeli jste s dětmi, v tom případě Vám doporučujeme skiareál Kramolín, jenž se nachází na Lipně nad Vltavou, což je přibližně 15 minut autem z Vyššího Brodu. V letních měsících Lipno nad Vltavou nabízí bobovou dráhu, bikepark, cyklotrasu kolem přehrady, stezku v korunách stromů, vodní sporty na přehradě a mnoho dalšího.

Vyšší Brod je taktéž ideálním výchozím bodem pro jednodenní návštěvy národního parku Šumava. Ani ne za hodinu z Vyššího Brodu dojedete do Nové Pece, odkud již vedou pěší túry na nejvyšší horu Šumavu – Plechý, či přilehlé Plešné jezero, které je ledovcového původu.

Hrady a zámky

Jižní Čechy jsou krajem pohádkovým, a to potvrzuje i okolí Vyššího Brodu. V Rožmberku nad Vltavou doporučujeme navštívit muzeum hrdelního soudnictví, šťastlivci se potkají s bílou paní. V Českém Krumlově (mimo mnoho dalšího) doporučujeme v letních měsících navštívit otáčivé hlediště, jež je unikátním venkovním divadlem. Neměli byste minout ani nejvýše položenou zříceninu v České republice – Vítkův hrádek.

Klášter
Close Menu